O mně

Živit se kreslením byl můj sen snad od prvního momentu, kdy jsem držela tužku v ruce. Kreslit komiksy, vytvářet světy a předávat příběhy pro mě byla ta nejpřirozenější věc na světě a přesto jsem v její naplnění dlouho nevěřila. Rozum rozhodl, že se raději naučím hrabat v kódu a namísto zubatých monster mě budou živit jedničky a nuly. Ale jen do roku 2013, kdy jsem se čistokrevné IT prostředí rozhodla vyměnit za nejistotu kreativního oboru a udělat ten nejriskantnější krok do neznáma, který jsem si tehdy uměla představit.


Začátky freelancingu bez jakéhokoliv předchozího know-how i kontaktů byly náročné a nejednou jsem zvažovala návrat do ajťácké stability. Přesto jsem ale vytrvala,zapřáhla do práce moje charisma a uhnala na něj řadu klientů, kteří můj kariérní život s každou zakázkou znovu a znovu posouvali dál. Začala jsem sbírat profesní expy s takovým nadšením a vervou, že jsem dny i noci trávila vlastními projekty a sebezdokonalováním. Brzo po své živnostenské premiéře jsem spustila vlastní eshop a nastartovala internetový komiks Korektor s mým dobrým kamarádem Vilémem Koubkem. Knižní vydání na sebe nenechalo dlouho čekat a přede mnou se začala objevovat spousta fantastických příležitostí, kterým vděčím za svou dnešní expertízu a schopnosti.


Je ale člověk živ jen skvělou prací? Ne, a tak si svůj serotonin mimo kreslení doplňuji i videohrami, larpy, hrou na baskytaru nebo zkrátka obsesí popkulturou. Kdybych měla shrnout svou osobnost v jedné větě, řekla bych, že jsem workoholik, idealistka i materialistka a věřím v sílu přátelství.

---

Další práce a úspěchy, které se jinam nevešly:

FAMU – Lektorská činnost v rámci oboru Herní design

Game Access 2022 – Hra FixFox získává cenu za nejlepší vizuál. Pro tuto hru jsem vytvořila Key Art a další promo ilustrace

---

Vybrané online rozhovory, články:

- Modrák & Friends (podcast)

- Deskofobie S07E13 (internet show)

- Fantasy mag (web magazine)

- Knižní díra (web magazine)

- Quest (podcast)

Hobby
Klient